מלגות

ברוכים הבאים למלגות! כאן תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש לכם לגבי מלגות ומה צריך לעשות על מנת לקבל אותן!

לפני שאתם פונים לחפש מלגה מתאימה, ראשית אתם צריכים לדעת איזו מלגה אתם מחפשים?
מלגה שעובדים עבורה? או מלגה שמקבלים אותה כמו שהיא?

אנו מחלקים את המלגות לשני סוגים:

  1. מלגות על בסיס סוציו-אקונומי – מה שאומר בעצם שזו מלגה שתקבלו על בסיס מי אתם ומה אתם. לרוב מי שיוכל לקבל את המלגה הזו יהיו סטודנטים/יות מרקע סוציו-אקונומי נמוך, כאלה שגרים בפריפרייה או כאלה המשתייכים למגזר או קהילה מסויימים (לדוגמא: המגזר הערבי).
  2. מלגות מעורבות חברתית – אלו מלגות שכל אחד ואחת שרוצים לגשת אליהן יוכלו להגיש בקשה ואחרי ראיון אישי (או יותר, תלוי במלגה) יוכלו להתקבל אליהן. אלו מלגות שבד״כ יהיו בשווי של 10,000 ש״ח ועבורן תצטרכו לעשות בין 100 ל130 ש״ש (שעות שנתיות) בהתנדבות כלשהי, כל מלגה והאוכלוסיה שלה.

במקרים רבים, העירייה/המועצה המקומית בה אתם גרים מחלקת מלגות לתושבים שלה שגרים אצלה מעל 5 שנים (זה כמובן יכול להשתנות בין מקום למקום). לרוב זו תהיה מלגה על סך של 1000 ש״ח ולא תצטרכו לתת דבר בתמורה לה, אך קיימות גם מלגות עירוניות כאלה שכן תצטרכו לתת שעות התנדבות עבור המלגה. נסו לפנות לעירייה או למועצה ולבדוק את זכויותיכם.

כל המלגות המפורסמות אצלינו הן מלגות של המכללה או של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות, כמובן יש עוד מאות מלגות שונות שלא נוכל להגיע לכולן ואותן תוכלו למצוא בחיפוש באינטרנט.

ישנו אתר שנקרא milgapo שהוא מטעם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות שאליו ניתן להירשם ואצלם מפורטים מלגות רבות, יש לציין שעל מנת לגשת לרוב המלגות המופיעות באתר צריך לשלם.

 

מלגה על בסיס סוציו-אקונומי מטעם המכללה תפורסם באפקה נט, אנא עקבו אחרי הפרסומים.

לפרטים נוספים על המלגות המופיעות כאן למטה יש לפנות לדקאנט באמצעות פתיחת פניה באפקה נט.

חדשות ועדכונים!

אירועים קרובים